
ЗАПИС
- процес накопичення звукової інформації з метою її збереження і подальшого відтворення. Запис в студії звукозапису METRA RECORDS відбувається за допомогою мікрофону Antelope Audio Edge Solo, який підключається до аудіоінтерфейсу Antelope Audio Zen Go. Це моделюючий мікрофон, який може емулювати звучання багатьох класичних вінтажних мікрофонів, таких як Neuman U47 та U87. Sure SM7B та ін. Година запису вокалу, дикторського чи інструменту буде коштувати 500 грн.
Записана пісня може стати здійсненням давньої мрії, приємним сюрпризом для рідних, друзів чи коханих. Як же проходить цей процес, як до нього підготуватися і скільки буде коштувати записати пісню в студії звукозапису METRA RECORDS? Після того, як ви обрали пісню для виконання чи написали свою авторську, Вам бажано вивчити її напам'ять, щоб під час запису вокалу не відволікатися на прочитання тексту з листочка чи екрана смартфона, оскільки це може завадити в повній мірі передати настрій, емоції та смисл пісні. Перед початком запису ми підбираємо положення мікрофону таким чином, щоб Ваш голос розкрився найкраще, а його недоліки стали непомітними. Після цього розспівуємося, або пробуємо співати пісню, що буде записуватися, але без особливого "напору", для того щоб розігріти голосові зв'язки. Коли вокаліст готовий - починаємо записувати чистові дублі: окремо куплети, приспіви (та інші частини пісні), тоді бек-вокали і еір-беки. Тоді потрібно відібрати найкращі дублі та відредагувати їх, вирівняти по нотах та за ритмом, сформувати тембр еквалайзерами, вирівняти динаміку вокалу та обробити його просторовими ефектами. Запис пісні в середньому буде коштувати від 3000 грн. В результаті клієнт отримає готову пісню. Вартість збільшиться, якщо запис буде тривати більше однієї годити (+500 грн. за годину) та якщо будуть записані додаткові голоси (+500 грн. за обробку додаткового голосу).
ВАРТІСТЬ - 500 грн/год. (від 3000 грн. за пісню)
ЗАПИС АУДІОКНИГ
В сучасному світі не кожен може знайти час для приємного проведення часу за цікавою книгою. Тут у пригоді стають аудіо-книги. Студія звукозапису METRA RECORDS пропонує послуги із запису аудіо-книг, які допоможуть Вам отримати позитивні емоції чи корисну інформацію без читання друкованих видань, а слухаючи їх по дорозі на роботу, в університет чи просто під час прогулянки.
Вартість буде залежати від кількості сторінок та є договірною.
ВАРТІСТЬ - договірна.
ЗВЕДЕННЯ
- процес об'єднання окремих складових (окремо записаних звукових доріжок і окремих партій інструментів чи вокалу) в одну - готову пісню, шляхом збалансування за гучністю, еквалізації, тональної та динамічної обробки і створення віртуального простору.
Зведення вашого треку по доріжках буде коштувати 2000 грн. Якщо ж Вам потрібно обробити та звести вокал з мінусовкою - така послуга буде коштувати від 1000 грн. Ціна буде залежати від кількості голосів, та може бути навіть меншою від мінімальної, якщо вокал не буде потребувати ручної правки по нотах, а достатньо буде лише налаштувати Auto-Tune в автоматичному режимі.
Зведення - один з основних технічних етапів роботи над піснею, адже саме від нього залежить: наскільки добре буде чути Ваш вокал, чи буде він стирчати поверх композиції, чи можливо навпаки загубиться у насиченому інструментами аранжуванні; чи буде ваш трек "качати" чи буде звучати тьмяно та нецікаво для слухача; чи будуть інстрменти в аранжуванні збалансовані, або ж будуть конфліктувати один з одним частотно та музикально. Кожен інструмент в міксі повинен мати своє місце як частотно так і просторово. Саме це є головним завданням міксінг інженера - зробити Вашу пісню максимально прозорою, приємною на слух та розмістити кожен інстрмент "на своє місце". Для цього за допомогою "хірургічних" еквалайзерів вирізається непотрібна інструменту частота і неприємні резонанси. Тоді потрібно відстроїти баланс інструментів за гучністю (який потрібно буде постійно перевіряти після кожної внесеної зміни). Для того, щоб ударні та інші інструменти з різкими атаками, виділялися і яскраво задавали ритм композиції - обов'язково необхідно обробити їх компресорами та транзієнт дизайнерами. Також компресори використовуються для того, щоб звузити діапазон гучності інструмента, тобто зробити меншою різницю між найтихішими і найгучнішими місцями у партії для того, щоб по всій довжині звучання інструменту його було добре чути, але потрібно бути дуже обережними, щоб "не пережати" звук. Ще використовуються емуляції вінтажних лампових компресорів, вони служать для збагачення звуку, сатурації та надання "аналогової теплоти". Окремо для вищезгаданої задачі використовують ексайтери та сатуратори, а також емуляції аналогових еквалайзерів.
Для того, щоб розмістити інструмент на своє місце в міксі ми використовуємо еквалайзери (чим більше низьких та високих частот, тим ближче до нас знаходиться інструмент і навпаки), зміну стерео панорами (вліво-вправо) та просторові ефекти, такі як реверберація (ехо) та ділей (затримка). За допомогою двох останніх ми можемо створити ілюзію того, що інструмент чи вокал звучить у величезному концертному залі і мати довге прозоре чи навпаки "брудне" ехо, або ж він знаходиться в маленькій кімнаті з великою кількістю ранніх відображень. Також за допомогою цих просторових ефектів ми можемо "відсунути" інструмент подалі від нас чи навпаки "приблизити".
ВАРТІСТЬ - ВІД 100$ (4150 грн.)
МАСТЕРИНГ
– фінальний етап роботи над треком, що полягає в усуненні дрібних проблем, які виникли на стадії запису і зведення, збагаченні його звучання і забезпеченні переносимості матеріалу на максимально широкий спектр систем відтворення. В результаті мастерингу трек відмінно звучить на всіх видах апаратури і повністю готовий до релізу. Процес мастерингу є надзвичайно важливим, адже від нього залежить чи не найголовніше - чи буде Ваша пісня однаково круто звучати і на портативних динаміках і на величезній клубній чи сценічній акустиці. Але на стадії мастерингу неможливо виправити грубі помилки, що були допущені під час запису та зведення. Спочатку під час мастерингу інженер виявляє можливий хибний тембральний чи частотний баланс, перевіряє мід і сайд складову трека на "провали" чи навпаки "горби" і збалансовє композицію. Після цього потрібно вирізати резонанси, які утворились під час сумування усіх інструментів аранжування чи не були усуненні під час зведення. Далі за допомогою BUS компресора відбувається "склеювання" усіх інструментів у єдине ціле та підкреслення транзієнтів і атак (якщо це потрібно) за допомогою мультибенд компресора. Після цього стерео розширювачем добиваємося максимальної ширини звучання нашої пісні без допускання протифази. Потім можна наситити частотний діапазон пісні ексайтером чи сатуратором. Фіналізує процес мастерингу розгін нашої пісні по гучності, щоб вона не програвала в даному компоненті фірмовим трекам - у цьому нам допоможе лімітер чи максимайзер, адже психоакустично людині здається так: чим гучніше звучить музика, тим вона подобається більше.
ВАРТІСТЬ - 1000 грн.
АРАНЖУВАННЯ ТА РЕМІКС
Ви написали авторську пісню: є чудовий текст, красива музика (мелодія вокалу) і здавалося б, що пісню можна записувати, але немає ще однієї рівнозначної частини будь якої музичної композиції - аранжування, або ще як її називають - мінусовка чи інструментал. Або ж Ви вирішили записати свою версію улюбленої пісні чи в подарунок для когось, але в інтернеті немає інструменталу цієї пісні, або ж хотілося б зробити цю пісню більш танцювальною чи навпаки ліричною, відповідь та ж сама, це - аранжування. Процес написання аранжування для пісні є дуже часо- і працезатратним, і, відповідно, є найбільш дороговартісним. Якщо говорити зрозумілою мовою, то процес створення аранжування - це написання партій усіх інструментів пісні, які будуть гармонійно поєднуватися з вокалом, доповнювати його і підкреслювати атмосферу та настрій пісні. В аранжування можуть входити написання: ритм-секції (барабанів та нетональної перкусії), партії басу (бас гітара, контрабас, туба чи синтезатори), клавішних інструментів (піаніно, родес, орган), струнних інструментів (скрипки, віолончелі, гітари та ін.), мідних духових (труби, тромбон, фагот, саксофони і т.д.), дерев'яних духових (сопілки, флейти, кларнети тощо), чи синтезаторних партій (педи, ліди, плаки та ін.). Під час написання аранжування дуже важливим аспектом є саунд дизайн - створення нових звуків чи ефектів, або ж зміна тембру вже існуючих, в результаті чого вони будуть ідеально вписуватися в загальну картину композиції чи навпаки - оригінально виділятися з поміж інших партій інструментів. Ціна аранжування в нашій студії звукозапису стартує від 200$ і може збільшитися залежно від складності, залучення музикантів, кількості версії і правок.
Також у Вас є можливість замовити танцювальну версію Вашої пісні для клубів чи радіостанцій. Вартість такої послуги буде становити також від 200$.
ВАРТІСТЬ - ВІД 200$ (8300 грн.)